בימינו, מאות מליוני משתמשים מעלים תוכן בצורה יום-יומית ברשתות החברתיות, דבר שאילץ את פייסבוק ואינסטגרם לפתח מערכות חכמות ומתקדמות ביותר להתאים את התוכן שהמשתמשים צורכים בכל דקה ביממה.

על המערכת החכמות הללו בטח שמעתם, קוראים להם "אלגוריתמים", המשימה שלהן היא לשמור על רלוונטיות ב"פיד" שלכם בכל רגע, אם תלמדו את "האולגוריתם של פייסבוק ואינסטגרם" לעומק תוכלו לנצל את השיטה לשפר את התוצאות והביצועים של העסק שלכם.

האולגוריתם של אינסטגרם

אינסטגרם, מבססת את האולגוריתם שלה על אינטראקציות, השיטה קצת יותר פשוטה – כשתפתחו את הפיד שלכם לרוב תראו פוסטים ותוכן של משתמשים איתם אתם מקיימים אינטראקציה בצורה שוטפת, כנראה חילקתם להם קצת לייקים, הגבתם לכמה פוסטים שלהם, אולי תייגתם אותם באיזשהו פוסט, שלחתם להם הודעה או אפילו שיתפתם את הפוסטים והסטורי שלהם.
אם אתם לא מבצעים אינטראקציה כלשהי עם משתמשים אחרים באינסטגרם -אל תצפו להופיע אצלהם בפיד, וזו הסיבה שעליכם להתמיד באינטראקציות אמיתיות באינסטגרם.

האולגוריתם של פייסבוק

האולגוריתם של הפייסבוק הוא בהרבה יותר מורכב מהאינסטגרם, פייסבוק של היום סובל מעודף מידע ומתקשה לסנן את התכנים הרלוונטים לכל אחד, האולגוריתם החכם של פייסבוק עובד על "ניסוי וטעיה" על כל משתמש ומשתמש בניפרד.
אבל יש כמה כללים מנחים סביב "מעורבות" שתגרום לפוסטים שלכם להיות וויראלים.
1. כמה אנשים אוהבים את הפוסטים שלכם?
2. כמה אנשים מגיבים לפוסטים שלכם ובאיזו תדירות?

ככל שיותר משתמשים שמעורבים בתוכן שאתם מעלים בזמן קצר – כך יעלה הסיכוי שיותר משתמשים יראו אותו.
מומלץ לפני כל עליית פוסט לחשוב טוב טוב על התוכן ולנסח "קריאה לפעולה" שתניע את המשתמשים שלכם לבצע "מעורבות" (שיתוף,לייק,תגובה)

אז מה למדנו?

למדנו שככל שיותר אנשים יבצעו מעורבות עם הפוסטים שלכם באינסטגרם/בפייסבוק כך הסיכוי שהפוסט שלכם יחשף ליותר עיניים עולה.
חשוב גם לשמור על פעילות ואינטראקציה עם המשתמשים שלכם לאורך זמן.

ניתן לצאת מרשימת התפוצה בכל רגע. אני שולח רק דברים שנראים לי רלוונטים.